Menu Zamknij

Świeży tatuaż a sesja w saunie

Właśnie opuściłeś studio tatuażu i możesz cieszyć się piękną ozdobą na twoim ciele? Tatuaż to niezwykła pamiątka na całe życie, jednak pierwsze tygodnie ze świeżym tatuażem stawiają przed nami kilka ograniczeń. Jednym z nich jest brak możliwości korzystania z sauny.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie tatuaż jest otwartą raną, która musi być traktowana w odpowiedni sposób aby mogła się zagoić. Konieczne jest odpowiednie nawilżenie i ochrona przed słońcem. Niestety ten czas to również szereg ograniczeń. Nie powinniśmy brać gorących kąpieli, pływać w publicznych zbiornikach wody i wykonywać treningów siłowych.

W tym czasie musimy również zrezygnować z sauny. Wysoka temperatura w saunie może negatywnie wpłynąć na gojenie naszego tatuażu. Pory na skórze w miejscu tatuażu mogą otworzyć się blokując proces gojenia i utrudniając pozostanie tuszu na miejscu. Mogłoby to zakończyć się przedłużeniem gojenia się tatuażu i koniecznością poprawki. Kiedy jednak czas gojenia się tatuażu minie, możemy bez problemu korzystać z saun, bez negatywnego wpływu na dzieło na naszym ciele.